Victron Energy

SYSTÉM

Maximální využití vyrobené energie

Systém Victron je sestaven ze 3 samostatných výkonných měničů a dokáže plnohodnotně napájet každou fázi zvlášť. Díky tomu může být veškerá vyráběná energie spotřebovaná v domácnosti.
Maximální využití vyrobené energie pro vlastní spotřebu domácnosti znamená větší úsporu a rychlejší návratnost investice.

Nezávislost na distribuční síti

Ostrovní měniče Victron jsou od výroby předurčeny pro provoz bez distribuční sítě. To znamená, že v případě dostatečné výroby energie nebo dostatečně nabité baterie je systém na distribuční síti nezávislý.
V případě výpadku distribuční sítě dokáže fungovat jako záložní zdroj energie, a to bez přerušení provozu.

Start z nuly

Start z nuly nastává v okamžiku, kdy dojde při výpadku distribuční sítě k vybití baterií. Systém Victron se zvládne sám nastartovat pouze ze slunečního svitu. Díky tomu může dodávat energií do domácnosti i při dlouhodobém výpadku distribuční sítě.
Systém Victron je tak obzvláště vhodný do domů v lokalitách, kde nastávají časté výpadky distribuční sítě.

Rozšiřitelnost systému

Systém je připraven na zvýšení svého výkonu i kapacity uložené energie rozšířením o panely a baterie, případně na přidání dalších měničů. Díky svému modulárnímu řešení je snadné v budoucnu přidávat další prvky.
Systém je neomezeně rozšiřitelný, což je obzvláště vhodné pro rodinné domy, které v budoucnu čekají přístavby nebo navýšení počtu členů domácnosti.

Fungování při zastínění

Je vhodnější pro střechy, kde je nutné rozdělit umístění fotovoltaických panelů na více než dvě světové strany.
Při zastínění fotovoltaických panelů není zapotřebí používat optimizéry, protože u systému Victron se zapojují pouze dva panely do série. Toto řešení představuje velkou výhodu v tom pokud stín zastíní více než jednu polovinu přestanou vyrábět pouze dva panely zapojené do jedné série. Vyhnete se tak možné výměně optimizérů při které je zapotřebí rozebrat panely na střeše.

Bezpečnost

Proti ostatním systémům (all in one) je systém Victron bezpečnější. Je to dáno použitím malého napětí na DC straně (panely, baterie max 100 V).

HYBRIDNÍ MĚNIČ, MPPT REGULÁTOR A CERBO BOX

  • MultiPlus-II je výkonný DC-AC hybridní měnič/nabíječ s čistě sinusovým výstupem, s integrovanou adaptivní nabíječkou baterií a ultra rychlým transferovým přepínačem zdroje napájení (baterie/externí AC zdroj)
  • Systém s měniči Victron představuje pro uživatele profesionální volbu pro nezávislou dodávku elektrické energie. Systém je od výroby plně asymetrický díky použití třech samostatných ostrovních měničů značky Victron.
  • Tři měniče zabezpečují maximální využití vyrobené energie pro spotřebu rodinného domu a minimalizují přetoky do distribuční sítě
  • Robustní a rychlý MPPT regulátor pro náročné podmínky s napětím panelů až 150V, maximální nabíjecí proud 100 A. Baterie 12/24/48V, FV max 650/130/2600Wp. Plná záruka 5 let. Integrovaný bluetooth.
    Nové komunikační centrum Cerbo GX umožňuje bezpečně kontrolovat solární systém odkudkoliv a maximalizuje jeho výkon
  • Záruka 5 let, předpokládaná životnost 30 let